Krakonošův sen - Horská chata Krakonošův sen

Přejít na obsah
PRONÁJEM ▼


Krkonoše - Krakonošův sen


Horskou chatu Krakonošův sen můžete využít k pobytu v krásné krkonošské přírodě přímo uprostřed Krkonošského národního parku. Najdete ji v obci Vítkovice v Krkonoších v nadmořské výšce 600 m.n.m. Poskytne Vám komfortní zázemí pro aktivní letní i zimní rekreaci, pro kterou je předurčena zejména svou výhodnou polohou.

Letní aktivity: Krkonoše jsou protkány celkem hustou sítí cyklotras a s výjimkou míst v první zóně KRNAPu se můžete na kole prohánět po krkonošské přírodě. K tomu Vám pomůžou také cyklobusy, které Vás přepraví i s Vaším kolem do požadovaných krkonošských destinací. Na své si přijdou i pěší  turisté, kteří se pomocí turistických autobusů pohodlně dostanou až do nejvyšších partií Krkonoš a mohou pokračovat po turistických trasách v první zóně. Máte tak možnost prohlédnout si to největší přírodní bohatství, které Krkonoše nabízí.

Zimní aktivity: Lyžařský areál Vítkovice - Aldrov se nachází 400m od objektu. Sjezdovky jsou zde vybaveny umělým zasněžováním a osvětlením. Sedačková lanovka „Prezidentský expres“ má přepravní kapacitu 2400 osob za hodinu, vlek “Jizerka“ 1200 osob za hodinu. Díky této přepravní kapacitě se zde téměř nikdy nepotkáte s frontou. Pro náročnější lyžaře je autem nebo skibusem (cyklobusem) dobře dostupný také Skiareál Špindlerův Mlýn. Horní Mísečky (Medvědín) jsou od naší chaty vzdáleny 8km a naleznete zde jedny z nejlepších sjezdových i běžeckých tratí v ČR. Pro vyznavače běžek je přímo ve Vítkovicích denně upravováno několik km běžeckých tratí. Pro náročné běžkaře doporučujeme návštěvu Horních Míseček, kde jsou denně upraveny desítky km špičkových závodních běžeckých tratí pro všechny kategorie lyžařů.Důležité vzdálenosti

Skiareál Aldrov (Jizerka)

400 m

Upravené běžecké tratě Aldrov

2 km

Upravené běžecké tratě Janova Hora

2 km

Skiareál Horní Mísečky - Medvědín

8 km

Venkovní vytápěný a zastřešený bazén (jaro- podzim)

na zahradě

Krytý bazén s celoročním provozem (sportovní centrum Jilemnice)

12 km

Jízdárna - Farma Hucul

2 km

Restaurace chata Tereza

1,5 km

Krkonošská hospůdka - Farma Hucul

2 km

Točené pivo - Pilsner Urquell, Svijany, Velkopopovický Kozel

v objektu

Krkonošský obchůdek Burák

400 m

Zastávka autobusu a skibusu (Vítkovice - škola)

300 m

Pošta Vítkovice

700 m

Jilemnice (nemocnice, obchody, bankomat…)

12 km

Návrat na obsah